Pracovněprávní nároky: Prodloužení výpovědní lhůty z důvodu nemocenské

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat, když jsem dal k 12.4.2018 výpověď. A následně 13.4.2018 šel na nemocenskou. Výpovědní lhůta konci 30.6.2018. Jestli se výpovědní lhůta neprodlouží a pracovní poměr končí opravdu 30.6.2018. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Vámi velmi podobný dotaz je již zodpovězen zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/vypoved-ze-strany-zamestnance-v-pn?t=vypovedni-lhuta . Na běh výpovědní doby tedy nemá v případě výpovědi ze strany zaměstnance případná pracovní neschopnost vliv.

S pozdravem,