Reklamace/e-shopy: Prodloužení záruky zboží po opravě

Záruční lhůta

koupila jsem si pračku, měla jsem ji 3x opravenou a tak mi dali novou, ale nyní mám i tuhle pračku už po druhé rozbitou, v dubnu končila záruka , ale motor byl vyměněn v prosinci, stahuje se záruka na nový motor opět na 2 roky ? A mohu vyžadovat vrácení peněz, když mám stále problémy s tou pračkou? Děkuji

Vážená paní

Nárok na vrácení peněz vzniká pouze v případeh splnění podmínek tak, jak jste je splnila u své první pračky (tj. tři stejné nebo 4 různé vady, které byly řádně reklamovány). Co se týče nového motoru, je tento součástí věci – pračky, neboť tvoří jednotný celek, a proto se na motor vztahuje právní osud celé pračky (tj. i záruční lhůtu).