Pracovněprávní nároky: Prodloužení zkušební doby pro nemocenskou

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem ve zkušební době, ktera konci 2/2017, ,zaroven taky na neschopence.Cetla jsem, že o tuto dobu se prodlužuje zkušební lhůta. Pokud zaměstnavatel se mnou nezruší prac. Poměr muzu potom poměr ukončit sama jako zrušení ve zkušební době, když to bude až po ukončení neschooenky 3/2017, , Děkuji

Dobrý den,

Pokud ve zkušební době nastoupíte na nemocenskou, neboli jste v pracovní neschopnosti, tyto dny se Vám do zkušební doby opravdu nezapočítávají. Zkušební doba se pozastaví a bude pokračovat až po skončení pracovní neschopnosti. Zaměstnavatel Vám však po uplynutí 14 dní na nemocenské může doručit zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Vy můžete zrušit pracovní poměr okamžitě. Zrušení ve zkušební době můžete dát zaměstnavateli také po uschopnění, řádně si však spočítejte dny, které Vám po opětovném nástupu do práce ze zkušební doby ještě zbývají.