Pracovněprávní nároky: Prodloužený výpovědní doby pro nemoc

Výpovědní lhůta

Dobry den, dne 22.6.2017 jsem podala u zaměstnavatele výpověď s dohodou ve výpovědní lhůtě 2 měsíců. Kdy 1.9 2017 mam nastoupit do nove právě. Ale 16.7 2017 musím na chirurgickou operaci a bylo mi od zaměstnavatele sděleno , že o dobu nemocenské se mi výpovědní doba protáhne! Je to opravdu pravda?Jak to řesit? Děkuji za Vaši odpověď.

Vážená paní,

v této situaci nemá zaměstnavatel pravdu, jestliže je sjednáno skončení pracovního poměru s dvouměsíční výpovědní lhůtou, dojde 31. 8. 2017 k jeho skončení. Žádné prodlužování není možné, jedině, že byste na tom trvala vy, z pozice zaměstnance. Začátkem září tedy můžete nastoupit do nového zaměstnání.

S pozdravem Vaše nároky.cz