Pracovněprávní nároky: Promlčecí doba u nárok na proplacení svátku

Státní svátek

Pracuji v dětském domově, 12 h služby, dlouhý a krátký týden.14.4.2017 byl st. svátek, měla jsem naplánovanou službu, ale dostali jsme dovolenou. Vedení nám tvrdí, že nemáme nárok na proplacení svátku ani dovolené za tento den, takže ho máme zcela zdarma. Stejně tak to bylo i s dnem 1.1.2017. Jestliže je nárok na proplacení, jak dlouhá je promlčecí doba? Děkuji za odpověď.

Vážená paní

jestliže vám zaměstnavatel určil dobu čerpání dovolené na den svátku, který je Vaším obvyklým pracovním dnem, není možné tento den započítat do dovolené. Nicméně výše zmíněné neznamená, že Vám nenáleží náhrada za ztrátu na výdělku. Ta Vám náleží v případě, že svátek připadnul na Váš obvyklý pracovní den. Pokud budete mít s vymáháním Vašeho nároku problém, obraťte se přes webový formulář na naši společnost.