Pracovněprávní nároky: Promlčecí doba u trvalých náledků

Pracovní úraz

Dobrý den, v roce 2010 jsem měla pracovní úraz, po kterém mi zůstala snížená hybnost palce na levé ruce. Bohužel jsem z neznalosti nenárokovala náhradu za ztížení společenského uplatnění. Je možné ji uplatnit ještě nyní, nebo je tam nějaká promlčecí doba? Můj tehdejší zaměstnavatel s tím nemá problém, ale vzhledem k tomu, že tam již nejsem zaměstnaná, tak to bude postupovat přímo Kooperativě. Děkuji za odpověď

Dobrý den, u náhrady za ztížení společenského uplatnění běží obecná tříletá promlčecí lhůta od okamžiku, kdy dojde k ustálení zdravotního stavu a je tak možné vyčíslit újmu, která vznikne v budoucnu. Ve Vašem případě je bohužel již nárok promlčen.