Bydlení: Promlčecí lhůta dluhu u prodeje domu

Promlčecí doba

Dobrý den rád bych se informoval jestli mám možnost,domoci se dlužné částky za prodej domu,tento prodej se uskutečnil v roce 1988 a firma které jsem dům prodal mi dluží polovinu částky,nevím jaká je promlčecí lhůta.Děkuji za odpověd´.Paulovič Josef.

Dobrý den

Subjektivní promlčecí lhůta je tříletá a běží ode dne, kdy právo mohlo být uplatněno poprvé, tzn. okamžikem splatnosti kupní ceny. Pokud jste právo na zaplacení kupní ceny neuplatnil u soudu v této lhůtě, dochází bohužel k promlčení. Nárok však nezaniká a kupující může zaplatit dobrovolně.

Zpět do Bydlení