Stát: Promlčecí lhůta exekuce

Exekuce

Dobrý den, chtěla bych poradit co udělat s exekucí od RM Investing Group s.r.o. který chce z 2 500,Kč zaplatit 162 067,-Kč , je to z roku 2010,je zde nějaká promlčecí lhůta a nebo nějaké řešení.Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel ze zadání Vašeho dotazu Vám nejsme schopni kvalifikovaně odpovědět. Záleží totiž, v jaké fázi se vymáhání pohledávky nachází. Obecně lze říci, že pokud ještě nebylo přistoupeno k jejímu vymáhání u soudu, je pohledávka nejspíš již promlčena, jelikož obecná promlčecí doba je 3 roky. Pokud ovšem již byla pohledávka přiznána soudem, je pro její vymožení promlčecí doba 10 let. Po tuto dobu je možné žádat i úroky z prodlení.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Stát