Ostatní: Promlčecí lhůta u dluhu

ossz

dobrý den. přítel v roce 2003 až 2010 , nadělala dluhy na OSSZ ukončil podnikání a jel do ciziny , s úřadem byl ve spojení po telefonu a jeho otec vyřizoval co nešlo po telefonu osobně na úřadě. takže ve spojení byl.podle Ossz měl mít vše zaplacené, vrátil se domů. Kolem vánoc přišel doporučený dopis na návrh abavení pozemku z dědictví po otci kvli cca 3000 dluhu na osssz,bez upozornění, jel tam a dluh okamžitě zaplatil , poprosil paní se kterou to vyřizoval aby se ještě podívala zda má vše placené, podívala ařekla vše placeno, ale výpis nežádal . Včera chtěl obnovit živnost a bylo mu řečeno že z roku 2003 a 2004 má dluh 4995 kč a že ho musí do 8 dní zaplatit. Je tohle vůbec možné, není nějaká promlčecí lhůta? děkuji Derflerová

Dobrý den,

pro vyřešení Vašeho případu by bylo nutné vědět více podrobností, proto doporučujeme obrátit se přímo na daný orgán správy sociálního zabezpečení a veškeré nejasnosti dořešit právě s ním. Pro příští úkony je samozřejmě nutné vyžádat si vždy potvrzení o zaplacení dluhu.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní