Ostatní: Promlčecí lhůta u platby za provedenou práci

Dluh

Dobrý den, Při revizi hospodaření v bytovém družstvu, jsem zjistila, že byla zaplacena faktura, která byla vystavena na vykonanou práci provedenou v roce 2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015. Ve smlouvě mezi družstvem a účetním, je uvedeno, že družstvo uhradí náklady spojené s roční uzávěrkou. Zaráží mě ale doba uplatnění. Po 9 letech lze vystavit fa na provedenou práci ? Není nějaká promlčecí lhůta ? Děkuji předem za odpověď. Hladká

Vážená paní Hladká,

standartní promlčecí doba v takových případech je 3 roky. Pokud ovšem dlužník i po této lhůtě uznal existenci dluhu, pak tento dluh promlčen není a dlužník je povinen plnit. Dlužník navíc může dobrovolně plnit i na promlčený dluh, nutit ho k tomu však nikdo nemůže.

S pozdravem,

Vaše nároky

Zpět do Ostatní