Pojišťovny: Promlčecí lhůta u úrazu

Promlčecí doba

Dobrý den, stal se mi ve škole úraz, podstoupil jsem 2 operace a dnes mi paní z likvidačního zdělila, že mi zaniká nárok na vyplacení bolestného z první operace, jelikož se stal úraz v roce 2013 a paní mi zdělila z KOOPERATIVY, že zákon stanovuje 2 roky promlčecí dobu. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na vyplacení bolestného za školní úraz obou operací i když jsem byl až do roku 2016 v léčebném procesu. Prosím odepište, jestli mám nárok na vyplacení bolestného obou operací, nebo to co zdělila paní z likvidačního z KOOPERATIVY, že má nárok na vyplacení bolestného z 1 operace zaniká, jelikož už je to promlčeno. Prosím odepište. co nejrychleji děkuji LUKÁŠ.KAUER

Dobrý den,

pro nárok na zaplacení bolestného začíná běžet promlčecí doba až ve chvíli, kdy došlo k ustálení zdravotního stavu pojištěného. Pokud celý léčebný proces probíhá na základě zmíněného zranění, promlčecí doba ještě nezačala běžet. Z toho důvodu nárok nebyl promlčen a máte právo na vyplacení bolestného.

Pro podrobnější posouzení prosím zadejte případ i s dokumenty ZDE. Toto podrovné právní posouzení je zcela zdarma.