Ostatní: Promlčení dluhu

Promlčecí doba

Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat zda je v Čr nějaká promlčení doba na dluhy? Všeobecně jsem slyšel 5 let ovšem nevěřím tomu. Zda je vůbec nějaký zákon o promlčení exekucí? Děkuji za odpověď Bílý.

Dobrý den,

promlčují se pohledávky, resp. oprávnění věřitele domáhat se svého práva před soudem. Promlčení upravuje občanský zákoník a jeho doba se liší podle druhu pohledávek, záleží tedy, jakého původu jsou Vaše dluhy. Zákon o promlčení exekucí neexistuje.

Zpět do Ostatní