Ostatní: Promlčení dlužné částky

Ostatní

Můj bývalý přítel mě finančně přispěl v r. 2004 na bydlení. Neměli jsme mezi sebou žádnou smlouvu či dohodu o vrácení částky. Rozešli jsme se a zapůjčenou částku jsem mu ve 3 splátkách vrátila do r. 2008, vystavil mi prohlášení, že už mu nic nedlužím. Po deseti letech a jednom měsíci v r. 2014 mě přes právníka vyzval k zaplacení uvedené již splacené částky. Dva roky se potom odmlčel a v loňském roce 2016 mě zažaloval k soudu a požaduje již zaplacenou částku splatit podruhé. Odvolává se na to, že zapůjčená částka není promlčená. Přestože mám prohlášení o bezdlužnosti, ráda bych věděla, zda je tato částka již promlčena a podle jakého §. Děkuji za rychlou odpověď.

Dobrý den,

pokud máte prohlášení o uznání splacení dluhu, nemáte se čeho bát. Navíc je nárok již promlčený (dle § 101 zákona č. 40/1964). Promlčení ovšem musíte namítnout.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní