Právo na vaší straně

Bydlení: Pronajímatel bytu nevrátil věci

29.11.2017

Pronajatý byt

Dobry den potrebovala bych radu nevim jak dal meli jsme pronajaty byt najednou nam zacali behat potkani v byte a v lince a za linkou velka plisen majitel bytu nas v tom nechal a tak jsme zacali hledat novy byt nasli jsme a stehovali veci ze stareho do noveho bytu mezitim se to majitel dozvedel a v byte vymenil fabku a do bytu jsme se jiz nedostali zustaluó tam dost cennych veci ktere nam majitel nevydal po nekolika telefonich rozhovor nam neco dal pod schody v baraku dost vecich bylo rozbito slibil i ostatni ale do dnesniho dne nam zbytek veci nedal nechce se mi to resit policii ale pokud to jinak nepujde dekuji Bruschova

Vážená paní Bruschová,

ve Vašem případě by se dalo postupovat podle obecného § 2227 s přihlédnutím k § 2287 Obč. zákoníku, který říká, že stane-li se věc nepoužitelnou k ujednanému účelu, nebo není-li ujednán, k účelu obvyklému, a to z důvodů, které nejsou na straně nájemce, má nájemce právo nájem vypovědět bez výpovědní doby. Výpověď je třeba podat písemně tak, aby bylo zřejmé, že došla druhé straně. Je tedy otázka, zda jste toto učinili. Pokud jste takto neučinili, je skončení nájmu neplatné.

Vstup do bytu Vám musí pronajímatel umožnit, pokud máte stále platnou nájemní smlouvu, popř. jste skončení řádně oznámili a v přiměřené lhůtě se nestihli vystěhovat. Nejlepší by byl vstup za asistence policie. V případě, že prokážete, že věci skutečně rozbil pronajimatel, máte právo po něm žádat náhradu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení