Bydlení: Pronajímatel bytu po mne žádá úhradu za prorezivělý bojler

Pronajatý byt Úhrady oprav

Dobrý den. Mám prorezivělí bojler a jakožto nájemník po jednom měsíci bydlení se mám podílet polovinou nákladu 1000 kč byt má 55 m2 má na to pronajímatel právo ?? Moc děkuji za odpověd.

Dobrý den,

ze zákona má nájemce povinnost hradit pouze běžnou údržbu a drobné opravy související s užíváním bytu. Právě mezi drobné opravy patří podle nařízení vlády i opravy ohřívačů vody, kam spadá i Váš problém s boilerem. Pokud tedy v nájemní smlouvě není ujednáno, že by se na opravách měl podílet pouze pronajímatel, pak má skutečně právo po Vás zaplacení nákladů nebo jejich části vyžadovat.

Děkujeme za Váš dotaz

Zpět do Bydlení