Pracovněprávní nároky: Propadnutí staré dovolené

Dovolená

Dobrý den, z loňského roku jsem měla 9 dnů dovolené, tento měsíc mám na výplatní pásce pouze letošní dovolenou. Je možné, že mi 9 dnů dovolené propadlo? Děkuji Čeřovská

Dobrý den,

dovolená Vám bezdůvodně nemůže jen tak propadnout. Zaměstnavatel může dovolenou krátit pouze ze zákonem stanovených důvodu, kterým je například pracovní neschopnost či absence. Dle zákona by se však dovolená měla vybírat v roce, pro který je určená a převádět by se měla jen výjimečně. Pokud však již zaměstnavatel s převedením souhlasil, ke krácení by kromě výše zmíněného dojit nemělo.

S pozdravem Vaše nároky.cz