Pracovněprávní nároky: Proplácení dovolené před ukončením PP

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Dobrý den.Jsem učitelka ZŠ, pracovní poměr od r 2010 a k 31.8.jsem dala výpověď.Chtěla bych se zeptat, jak se proplácí dovolená, a jaký plat mi náleží v těchto dvou měsících /červenec,srpen/Po celý školní rok jsem o žádné volno nežádala a byla jsem nemocná 3dny.Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

u pedagogických pracovníků zaměstnavatel zpravidla určuje dovolenou v období prázdnin. Je tedy pravděpodobně, že Vám na období července a srpna bude nařízena dovolená a budete pobírat náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku vypočteného z období od dubna do června. Zbylá nevyčerpaná dovolená Vám bude v případě skončení pracovního poměru zaměstnavatelem proplacena.