Pracovněprávní nároky: Proplacení dovolené při ukončení smlouvy

Dovolená

Dobrý den, nechci prodlozit smlouvu u zamestnavatele, budu mit nárok jen na 45% podpory. Zaměstnání ukončím k 30.6.; jsem domluvená na proplacení dovolené. Pokud bych znovu nastoupila od 1.7.( nová smlova, klasická 3 měsíční zkuš.doba), mám i tak nárok na proplacení ŘD?Popř.může tento případ být upraven vnitropodnikvými směrnicemi. Jedna se o německou firmu.Děkuji odpověď.

Vážená paní,

jestliže vykonáváte práci na území jiného státu, tedy Německa, vztahuje se na Vás německý právní řád, s čímž Vám bohužel příliš nepomůžeme. Jestliže pracujete v České republice u německé firmy, budete se řídit českým právním řádem. Tato situaci může být upravena vnitropodnikovými směrnicemi, nikdy však v neprospěch zaměstnance. Jestliže od 1. 7. nastoupíte u jiného zaměstnavatele, máte nárok na proplacení dovolené, jestliže jste se s minulým zaměstnavatelem takto dohodla.

S pozdravem Vaše nároky.cz