Pracovněprávní nároky: Proplacení dovolené u nové smlouvy

Dovolená

Zdravím.K 30.6 končím pracovní poměr.Mám 19 dní dovolené, ktera mi bude proplacena. Pokud nastoupila znovu(úplně nová smlouva, ne prodloužení), a byla mezi ukoncenim a novym nastupem 1 den na ÚP, proplati mi dovol.,kdyz a se byplaci jen pri ukončení pra.poměru?

Dobrý den,

pokud se bude jednat o zcela nový pracovní poměr, měla by dovolená být proplacena. Lze se také se zaměstnavatelem dohodnout, aby dovolenou převedl do nového zaměstnání, toto je však třeba dohodnout ještě před skončením původního pracovního poměru.

S pozdravem, Vaše nároky.cz