Pracovněprávní nároky: Proplacení dovolené ve výpovědní lhůtě

Dovolená

Dobry den, chtela jsem se zeptat jak je to s dovolenou ve vypovedni lhute. Vhtela bych podar vypoved k 1.4.2017, ale mam nahlasenou dovolenou na 1.5.2017, chci se zeptat zda mi ji musi proplatit kdyz budu davat vypoved ci ne. Dekuji

Dobrý den, poplatit dovolenou Vám zaměstnavatel nemusí, pokud by nahlášená dovolená měla být až po skončení pracovního poměru. Pokud byste měla dovolenou nahlášenou na výpovědní lhůtu, situace bude stejná, jako byste měla dovolenou kdykoliv jindy za trvání pracovního poměru.