Pracovněprávní nároky: Proplacení marodky ve zkušební době

Nemocenská

Dobrý den, jak by to bylo, když jsem 12.10. podepsala smlouvu, kde jsem měla zkušební dobu uvedenou do 13.11. Od 7.-18.11. jsem byla v pracovní neschopnosti . Smlouvu mám do 16.12. a kdybych šla teď na operaci, jak to bude s placením po tom, co mi skončí smlouva, když od 15. dne pracovní neschopnosti platí marodku sociálka. Děkuji

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že jste neuvedla přesné datum plánované operace, není možné přesně vypočítat, za které dny Vám náleží náhrada mzdy v dočasné pracovní neschopnosti. Obecně ovšem platí, že v případě, že pracovní neschopnost zaměstnance vznikne tak, že pracovní poměr zaměstnance skončí před uplynutím 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti, pak zaměstnanci náleží náhrada mzdy podle ustanovení § 192 zákoníku práce pouze za dobu od 4. pracovního dne trvání pracovní neschopnosti do skončení pracovního poměru. Za pracovní dny spadající do prvních 14 kalendářních dnů pracovní neschopnosti po skončení pracovního poměru zaměstnanci nenáleží ani náhrada mzdy ani nemocenské.