Pracovněprávní nároky: Proplacení mzdy a příplatků za práci o víkendu

Práce přesčas

Dobry den chtel jsem se optat co je na tom pravdy ze kdyz jezdim kamionem a kazdy vikend stravim v cizine ze by jsme meli mit tyto vikendy placene mzda plus priplatky za vikendy . moc dekuji Hosek Miroslav

Vážený pane Miroslave

Za dobu práce v sobotu a v neděli přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku.