Pojištění automobilu: Proplacení náhradního vozidla po dopravní nehodě

Nárok na náhradní vozidlo Dopravní nehody

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s proplacením náhradního vozidla, když mé vozidlo bude v servisu po dopravní nehodě způsebené druhou osobou. Mé vozidlo bylo na parkovacím místě a odletujíci díly vozidla poškodily střechu levou stranu vozu atd. Pravděpodobný viník při nehodě zemřel. Zatím jsem se díval na kalkulaci pojišťovny viníka a cena náhradního vozu za můj vůz vychází 690,- . Jenže půjčovné vozu stejné kategorie jako je toyota corolla je pp. 1200,-.Po kom mohu požadovat celou částku. A také bych se zeptal zda je šance získat odškodné za snížení hodnoty vozu jeho prodejnosti a to právě účastí na dopravní nehodě. Vozidlo jsem zakoupil nové v roce 2009 a servisováno bylo pouze autorizovaným servisem. Mám šanci získat nějakou kompenzaci? Nehoda se stala 30.3. 2018 v Brně ul. Štefánikova , zatím to vypadá na závod vozidel.

Dobrý den,

proplacení náhradního vozidla můžete požadovat po pojišťovně viníka, stejně jako sníženou tržní hodnotu vozidla, která je stanovena jako rozdíl mezi obvyklou cenou vozidla před nehodou a hodnotou vozidla po této nehodě. Pokud se ještě vrátím k hrazenému zapůjčení náhradního vozidla, je v případě nepodnikatele nutné prokázat, že Vaše využití vozidla je skutečně nutné, účelné a efektivní. V případě podnikatele pak prokazujete nutnost jeho zapůjčení pro potřeby podnikatelské činnosti či zaměstnání, aniž by došlo k jejich omezení či přerušení.