Pracovněprávní nároky: Proplácení náhrady za nevybranou dovolenou

Dovolená Náhrada mzdy

Dobrý den, byla jsem v pracovním poměru po dobu 3 měsíců. Od 1.2.2018 do 30.4.2018. První dva měsíce jsem byla na plný pracovní úvazek (40 hod/týden) poslední měsíc na půl úvazku (20 hod/týden). Jak je prosím kalkulováno proplacení za nevybranou dovolenou? Ve mzdě mi toto proplacení bylo spočítáno, jako bych celou dobu pracovala na půl úvazku, tj. 5 dnů * 20 hodin. Je to opravdu takto správné? Nemělo by to být správně 3,33 dny * 40 hod + 1,67 dnů * 20 hod? Děkuji moc za vyjasnění! N. Dlouhá

Vážená paní Dlouhá,

správný výpočet poměrné části dovolené ve Vašem případě je opravdu ten, který jste uvedla.