Ostatní: Proplacení nákladů na dopravu Úřadem práce

Úřad práce

Dobrý den, jsem vyučená cukrářka,mám uznanou nemoc z povolání .firma ve které jsem pracovala tak mne propustila(rušili vytvořenou pozici po uznání nemoci z povolání) Mám syndrom karpálního tunelu,jsem uznána osobou zdravotně znevýhodněnou,takže obor v kterém jsem vyučena nemůžu vykonávat.rozhodla jsem se udělat si rekvalifikační kurz (který mi zaplatí úřad práce)náklady na dopravu platím sama.Mám nárok na proplacení nákladu na dopravu od pojištovny? Děkuji M.CH.

Dobrý den,

náklady na cestovné Vám může uhradit příslušný úřad práce. Nejedná se však o automatický nárok, je nutná individuální domluva s ÚP.

Zpět do Ostatní