Pracovněprávní nároky: Proplacení nemocenské ve zkušební době po výpovědi

Nemocenská Zkušební lhůta

Dobry den,chtěla bych se zeptat-byla jsem zaměstnaná 5 dní,dala jsem výpověď ve zkušební době/1.2.-5.2/ Po té jsem omarodila a neschopenku mám od 8.2.-platí mi zaměstnavatel nemocenskou-je tam nějaká ochraná lhůta? Děkuju za Vaši odpověď Lenka

Dobrý den,

po skončení pracovního poměru trvá sedmidenní ochranná lhůtě, ve které pokud se stanete neschopnou práce máte nárok na vyplacení nemocenské. „Lístek na peníze“ je třeba doručit bývalému zaměstnavateli. Náhrada mzdy od zaměstnavatele po prvních 14 dnů nenáleží.

S pozdravem,

Vašenároky.cz