Pojištění automobilu: Proplacení poškozených tunningových světěl

Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o informaci, zda v případě poškození automobilu nezaviněnou dopravní nehodou a následném řešení formou totální škody mám jako poškozený právo na proplacení poškozených tunningových (homologovaných) světel, nebo se na tyto doplňky nahlíží stejně, (dle slov likvidátora) jakoby na autě byla původní světla = tedy bez jakéhokoliv navýšení? Případně vzniká nárok i na proplacení například eko-poplatku, cestovného a dalších nákladů, které je nutné v důsledku nehody vynaložit na pořízení stejného vozidla? Mockrát děkuji a rád se na Vás s případným řešením obrátím.

Dobrý den,

obecně se vzniklá škoda hradí uvedením v předešlý stav, a pokud to není možné, tak penězi, a to tak, aby škoda byla plně nahrazena.

Pokud jste tedy byl účastníkem dopravní nehody, na které jste neměl žádnou spoluvinu, měla by být veškerá škoda hrazena z povinného ručení vozidla, jehož řidič dopravní nehodu zavinil. V takovém případě, by tedy měla pojišťovna proplatit i poškození homologovaných světel i dalších cestovních a dalších nákladů, které Vám vznikly v důsledku dopravní nehody. Veškeré nároky je však nutné náležitě doložit podklady, které Váš nárok odůvodňují.