Pracovněprávní nároky: Proplacení pracovní neschopnosti

Nemocenská

Dobrý den, pracuji v nepřetrržitém provozu ( dlouhý, krátký týden-11hod. směny). Od 10.3. do 30.3.2017 jsem byla v DPN, kolik dnů nebo hodin dostanu zaplaceno od zaměstnavatele? Děkuji za odpověď

Vážená paní

Za první 3 dny pracovní neschopnosti Vám žádná podpora nenáleží. Od 4. do 14. dne prac. neschopnosti Vám náhradu vyplácí zaměstnavatel a od 15. dne OSSZ. Proplaceny dostanete „všechny“ dny v měsíci, výše vyplacené částky se však odvíjí od hrubé mzdy za poslední rozhodné období (většinou 12 měsíců).