Pracovněprávní nároky: Proplacení propustky při doprovodu dospělé dcery k lékaři

Lékařská prohlídka

Dobrý den, jela jsem s dcerou na kontrolu k lékaři a zaměstnavatel mi odmítá proplatit propustku, protože je dcera dospělá a tvrdí že na proplacení už nemám nárok.

Dobrý den,

to zda je dítě dospělé či není není rozhodující. Nárok na pracovní volno s náhradou mzdy však vzniká pouze nezbytně nutnou dobu a je také nutné, aby byl doprovod nezbytný. Zároveň musí být i splněna podmínka toho, že úkony nemohly být priovedeny mimo Vaši pracovní dobu. Zaměstnavatel proto po Vás může vyžadovat potvrzení od lékaře, ve kterém je uvedeno, že zdravotní stav dítěte doprovod skutečně vyžadoval.

S pozdravem,