Pracovněprávní nároky: Proplacení státních svátků zaměstnavatelem

Státní svátek

Dobrý den, chci se zeptat, zda má nárok zaměstnanec na proplacení svátku, pokud hned další pracovní den marodil 9 dní. A zda má nárok na proplacení svátku zaměstnanec, který nastoupil do podniku 18.4, má povinnost mu zaměstnavatel proplatit státní svátek 2.4.2018. Děkuji za odpověď

Dobrý den

co se týká první části Vašeho dotazu- záleží na tom, od kdy doktor vystaví neschopenku – jestli už na státní svátek, nebo až po něm. Co se týká Vaší druhé otázky, tak zaměstnavatel tuto povinnost samozřejmě nemá.

S pozdravem,