Pracovněprávní nároky: Proplácení státního svátku přes časté neplacené volno

Státní svátek neplacené volno

Dobrý den, zaměstnávám osoby se zdravotním postižením, zejména mentálním. Jejich pracovní morálka je úměrná jejich postižení a stává se často, že zaměstnanec nepřijde do práce celý měsíc a čerpá neplacené volno. Mám já jako zaměstnavatel povinnost proplatit mu státní svátek, když předtím ani poté nechodil do práce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Proplacení náhrad za st. svátky a jiné události se děje pouze v případě že měl zaměstnanec v době této události konat dle rozvrhu práce svou práci. Pokud zaměstnanec čerpá neplacenou dovolenou, nenáleží mu ani proplacení státních svátků.