Pracovněprávní nároky: Proplácení státního svátku v PN

Pracovní neschopnost Státní svátek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je zaměstnavatel povinen proplacet státní svátky, v mém případě (Pondělí velikonoční) v pracovní neschopnosti. Děkuji za odpověď

Vážená paní

V případě pracovní neschopnosti zaměstnavatel hradí pouze 4-14 den pracovní neschopnosti, a to pouze do výše 60 % průměrného výdělku. Od 15 dne tato povinnost přechází na stát. V obou případech však nemáte nárok na příplatek za státní svátek, jelikož byste nebyla tak jako tak práce schopna.