Pracovněprávní nároky: Proplacení státního svátku z průměrného platu

Státní svátek Mzda

Zdravím Chtěla bych se zeptat jestli se ze zákona platí svátek z průměrného platu ?Nám ho totiž platí průměrem ze základní mzdy . Ohrazuji se tím ze když do práce půjdu ve svátek tak mi ho zaplatí průměrem a když zůstanu doma tak ze základu , tak by mě zajímalo jak to je . Dekuji Renata Sykorova

Dobrý den,

příplatky se obecně počítají z průměrného výdělku za předcházející čtvrtletí, nikoliv ze základní mzdy.