Pracovněprávní nároky: Proplácení státního svátku zaměstnavatelem

Státní svátek

Dobrý den, mohli by jste mi prosím poradit, jakým způsobem mi má být správně zaplacen státní svátek v běžném pracovním týdnu, když jsem ve svátek nepracovala ? Zaměstnavatel mi proplatil částku vypočítanou ze základní mzdy, nikoliv jak jsem se dočetla z průměrného výdělku. Tak to mi proplácí státní svátky po celou dobu mého působení u firmy a také dalším zaměstnancům. Děkuji.

Dobrý den,

velmi podobný dotaz byl již zodpovězen zde →https://www.vasenaroky.cz/poradna/proplaceni-statniho-svatku?t=statni-svatek

S pozdravem,