Pracovněprávní nároky: Proplácení stravného pro DPP

Nárok na diety

Dobrý den, může OSVČ svým zaměstnancům na DPP, proplácet stravné, pokud toto mají ujednáno ve smlouvě. V případě, že ano, je to také až od 12 hodin mimo sídlo firmy jako u OSVČ? Děkuji M.

Dobrý den,

pakliže máte v DPP uvedeno právo na poskytování cestovních náhrad, je zaměstnavatel povinen vám v případě výkonu práce mimo místo Vašeho pravidelného pracoviště cestovní náhrady poskytovat, přičemž se použijí běžná ustanovení. Co se týče stravného, tak tuzemské stravné v roce 2018 činí nejméně 78 Kč, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin, 119 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin, 186 Kč.