Pracovněprávní nároky: Proplácení svátků u fixního platu

Státní svátek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je s placením svátků, když mám fixní měsíční plat?Zda se dny,kdy jsou svátky,také započítávají do odpracovaných dní,i když ve svátek jsme doma? Teď v dubnu bylo 20 pracovních dní a z toho byly 2 dny svátek,ve výplatní pásce mám,ale uvedeno,že mám odpracováno jen 16 dní (2 dny jsem měla dovolenou).Tzn.,že ty 2 dny svátků mám jako neplacené volno? Vím,že,když je hodinová mzda, tak je psáno počet odpracovaných dní+odpracované hodiny+svátky,ale při měsíčním fixním platu nevím,jak to přesně je. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Illková Michaela

Dobrý den,

postup Vašeho zaměstnavatele je v tomto případě v pořádku, fixní měsíční mzda odpovídá běžnému počtu dnů v měsíci odpracovaných a neodpracované svátky se od této doby odečítají.

S pozdravem,

Vašenároky.cz