Pracovněprávní nároky: Proplacení svátku v neziskové organizaci

Pracovní smlouva Státní svátek Příplatky

Dobrý den y pracují u neziskové organizace na 0,7 úvazku a zaměstnavatel mi neplatí ani státní svátky ani případnou práci o sobotách a nedělích. Je to tak v pořádku?

Dobrý den, určitě to v pořádku není. Zda pracujete v neziskové organizace či na 0,7 úvazek není podstatné, práva máte stejné, jako každý jiný zaměstnanec. Máte nátok na náhradní placené volno pokud pracujete ve státní svátek a na příplatky za práci o víkendu.

S pozdravem Vaše nároky.cz