Pracovněprávní nároky: Proplacení zbývající části nemocenské

Nemocenská

Dobrý den.K30.4.2017 mi skončil prac.poměr na dobu určitou.Od 27.3.2017jsem byl v pracovní neschopnosti.Firma mi zaplatila nemocenskou do konce měsíce a dál už né.Mam nárok na zbývající část neschopnosti nárok na proplacení. Děkuji za odpověd Macek

Vážený pane Macku,

následně by mělo vyplácení nemocenského probíhat ze strany OSSZ, jelikož zaměstnavatel hradí nemocenské pouze prvních 14 dní pracovní neschopnosti (první tři dny se nehradí) a to pouze do skončení pracovního poměru, takže vlastně pouze do 30. 4. 2017. Následně od 15 dne by mělo vyplácení nemocenského probíhat ze strany OSSZ.

S pozdravem Vaše nároky.cz