Pracovněprávní nároky: Proplacení ztráty na výdělku zaměstnavatelem

Pracovní úraz

Dobrý den , při pracovním úrazu , který je uznán sepsán zaměstnavatelem .Je povinnen mi zaměstnavatel průbžně každý měsíc doplácet trátu na výdělku? Nebo musím čekat na ukončení PN a proplacení pojišťovnou? Zaměstnavatel tvrdí , že musím čekat na proplacení pojišťovnou dohromady s bolestnym .Já ale po ukončení PN budu ještě min.3 měsíce v léčení ..rehabilitace atd.....To bych čekala strašně dlouho a z nemocenské žiji jen tak tak . Pracuji ve školství . Děkuji za odpověď

Vážená paní,

náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání a plnou výší náhrady mzdy nebo platu. Není tedy důvod, aby Vám zaměstnavatel náhradu vyplatil až po skončení prac. neschopnosti, neboť po tomto konci Vám přísluší náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (tzn. vyrovnání platu, který jste brala před úrazem a platu, který berete po něm, pokud je druhý jmenovaný nižší).