Pracovněprávní nároky: Propuštění bez udání důvodu po zkušební době

Ukončení pracovního poměru Zkušební lhůta

Dobrý den,mám smlouvu od 1.8.2018 s tříměsíční zkušební lhůtou,ale po dvou měsících jsem měla vážné zdravotní problémy a musela jsem jít na nemocenskou.Nyní mám skoro měsíc po zkušební lhůtě a firma mě chce propustit jako ve zkušební lhůtě bez udání důvodu,mají na to nárok?

Dobrý den,

obecně platí, že se zkušební doba o dobu strávenou v pracovní neschopnosti prodlužuje. Zde bude tedy roli hrát, jak dlouho jste konkrétně v pracovní neschopnosti byla a kdy konkrétně s Vámi chtěl zaměstnavatel pracovní poměr ve zkušební době zrušit.