Pracovněprávní nároky: Propuštění pro nadbytečnost po navrácení z nemocenské

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem na nemocenské 4 měsíce a zaměstnavateli jsem oznámila že se vrátím do práce. Bylo mi zděleno že je moje místo obsazené, že mě propustí, nechci přijít o práci. Chci se zeptat můžou mi dát výpověd, na námitku že se chci vrátit mi řekli ,že mi dají výpověd z nadbytečnosti Děkuji za odvověd.

Vážená paní,

Výpověď ze strany zaměstnavatele může být dána pouze ze zákonem daných důvodů, bohužel nadbytečnost je jedním z nich. U výpovědi je nutná písemná forma a minimální výpovědní lhůta 2 měsíce, přičemž dle zákona máte navíc právo na odstupné podle délky Vaší pracovní smlouvy (více v §67/1 písm. a)-c).

S pozdravem,