Pracovněprávní nároky: Propuštění ve zkušební době

Ukončení pracovního poměru

Dobry den,chtěla bych se zeptat.Momentalně jsem na nemocenske,zaměstnavatel mě chce propustit ve zkušební době.Nevim jak dále postupovat? Zda mě alespoñ zaregistrují na uřadu práce? děkuji Lenka

Vážená pí. Lenko

Pokud zaměstnanec ve zkušební době onemocní, je chráněn před skončením pracovního poměru ve zkušební době a zaměstnavatel ho tedy nesmí propustit. To ale platí jen prvních 14 kalendářních dnů pracovní neschopnosti, 15. kalendářní den už zaměstnavatel může vyrozumění o zrušení pracovního poměru doručit.