Pracovněprávní nároky: Propuštění z nadbytečnosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,zaměstnavatel mi oznámil že mě propustí z nadbytecnosti po neschodach a z jeho strany slovního napadání a urážek na mou rodinu a me samotného.Zeptal jsem se kolik mi dá odstupné a řekl mi že nemám na nic nárok.Pracuji tam jako kuchař více než dva roky.Žádný papír jsem nepodepsal a nyní čerpám rodičovskou dovolenou.Poradíte mi jak mám postupovat??S pozdravem David K.

Vážený pane Davide,

pokud v současnosti čerpáte rodičovskou dovolenou, jste v tzv. ochranné době a zaměstnavatel vám nemůže dát výpověď s výjimkou případu, kdy by se společnost, ve které pracujete rušila. V případě, že by vás zaměstnavatel skutečně propustil, ihned mu písemně oznamte, že trváte na tom, aby vás i nadále zaměstnával, a neváhejte zadat svůj případ i se všemi podklady prostřednictvím našich webových stránek.
Pokud by vás nicméně zaměstnavatel chtěl pro nadbytečnost propustit v době, kdy na rodičovské již nebudete, máte nárok na odstupné ve výši trojnásobku vašeho průměrného měsíčního výdělku. I v takovém případě se na nás můžete se svým případem obrátit, pokud by vám zaměstnavatel odstupné nechtěl vyplatit.