Pracovněprávní nároky: Propustka k lékaři jen pokud řeknu k jakému

Lékař

Dobrý den, zaměstnavatel mi odmítá potvrdit propustku k lékaři dokud mu nesdělím k jakému lékaři jdu a proč. Pokud mu neřeknu k jakému lékaři jdu, tak ať si prý vezmu dovolenou.. Jedná se maximálně o 2 hodiny absence,ale nevidím důvod proč si brát dovolenou. Můj zdravotní stav je moje soukromá věc a nevidím důvod proč sdělovat zaměstnavateli proč jdu k lékaři a k jakému. Jsem přesvědčena, že na toto nemá právo. Předem děkuji za vyjasnění problematiky.

Dobrý den,

domníváme se, že toto jednání zaměstnavatele je zcela nepřípustné. Zaměstnavatel nesmí zkoumat, co je obsahem vyšetření nebo k jakému lékaři jdete a je jeho povinností Vám propustku poskytnout.

S pozdravem,