Pracovněprávní nároky: Propustka k lékaři o víkendu

Lékař

Dobrý den, chtěl bych se zeptat musím k lékaři který mě objednal na sobotu na 11:30 lékař je od místa bydliště 30 km poblíž žádný jiný lékař není v sobotu chodím do práce od 8:00 do 11:30 zaměstnavatel mi řekl ,že mi dá volno které nedostanu zaplatit a říkal ,že je to sobota tudíž není to pracovní den tak na to nárok nemám děkuji za odpověd

Dobrý den,

klíčové je, že máte mít práci v sobotu, předpokládáme, že i pravidelně. Pokud tomu tak je, tak Vám přísluší i zde náhrada mzdy dle §199/2 ZP a navazujících předpisů.