Pracovněprávní nároky: Propustka na rehabilitace

Lékař

Dobrý den, vztahuje se propustka i na rehabilitace? Mám je naplánované každý den v době pracovní směny. Mohu tedy dostat propustku každý den, po dobu asi 14 dní? A jak se proplácí? Děkuji

Vážená paní,

Rehabilitace jsou prováděny v rámci Vašeho zdravotního stavu, který je důležitou osobní překážkou v práci. V takovýchto případech náleží zaměstnanci pracovní volno s náhradou mzdy za dobu nezbytně nutnou k provedení takovéhoto ošetření. Náhrada mzdy se poskytuje ve výši průměrného výdělku.

S pozdravem, Vaše nároky