Pracovněprávní nároky: Protokol o úrazu nebyl sepsán

Pracovní úraz

Dobrý den. Dne 15 3.2018 (čtvrtek) jsem se při otáčení na kolečkové židli, abych si podala papíry k sepisování, v práci prudce bouchla o psací stůl do pravého kolene. Viděli to dva svědci, kolega a uklízečka, kteří zrovna byli v kanceláři. Žádný protokol o úrazu sepsán nebyl, neboť jsem tomu nepřikládala takovou váhu. ( Vedoucí v kanceláři nebyl, neboť se mi to stalo na odpolední směně a následující den měl dovolenou. ) 18.3.2018 (neděle) jsem při chůzi po schodech doma ucítila prudkou bolest v tomto koleni a nemohla stoupnout na nohu. Ráno 19.3.2018 jsem se nechala odvézt do nemocnice, kde jsem byla vyšetřena a přijata téhož dne na ortopedické oddělení k ASK. Operace byla provedena 21.3.2018 (prasklý přední křížový vaz, podélný vaz a úlomky v koleni). Byla jsem hospitalizována od 19.3. do 23.3.Po propuštění z nemocnice jsem dnes (pondělí 26.3.) telefonicky informovala nadřízeného o této skutečnosti. Řekli mi, že si to mám rozmyslet, neboť jsem úraz nahlásila pozdě a mohu mít problémy s neohlášením úrazu. Chtěla jsem se zeptat, zdali mám nárok na odškodnění či nikoliv. Děkuji mockrát. Hanzalová

Dobrý den,

Dle Vašeho popisu nám vyplývá, že nárok na odškodnění byste mít měla. Úraz by měl být pracovní. Problémem však může být fakt, že jste úraz nenahlásila ihned. Vždy je vhodné hlásit i menší zranění právě z důvodu, že se později zdravotní stav zhorší. Určitě však trvejte na zápisu pracovního úrazu.

Pokud by zaměstnavatel odmítal pracovní úraz uznat, zkuste se na obrátit na nás. Stačí zadat případ zde: https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem Vaše nároky.cz