Pracovněprávní nároky: Pružná pracovní doba a propustka

Pracovní doba

Dobrý den, Můj zaměstnavatel mi tvrdi, že jakožto zaměstnanec s pružnou pracovní dobou nemám nárok na uplatnění propustky k lékaři. A veškeré své absence si musím nadpracovat, nezávazně na tom, jestli propustku od lékaře mám, nebo ne. Prosím Vás o info, zda je vše v souladu s právními předpisy.

Dobrý den,

nárok na propustku máte pouze pokud ošetření proběhlo v době, kdy jste opravdu musel být v práci, a nemohl jste lékaře navštívit jindy.