Letecká doprava: Psychická újma při přistání

Psychická újma

Zajímalo by nás,zda máme nárok na odškodnění za psychickou újmu z neúspěšného přistání letu Brno- Burgas při přistání v poli a následnému neposkytnutí informací .Zpáteční let byl opravdu pod tlakem po takovém zážitku. Děkuji za informaci Procházková

Vážená paní Procházková

V případě utrpěné psychické újmy máte nárok na odškodné. Jeho výši určí soud podle svého uvážení a okolností, které újmu způsobily. Pokud v tomto případě také došlo ke zpoždění Vašeho příletu do cílové destinace, máte nárok na paušální kompenzaci za zpoždění letu stanovenou Nařízením EU.

S pozdravem, Vaše nároky