Reklamace/e-shopy: Reklamace a uhrazení opravy auta

Reklamace automobilu

Dobrý den, po zakoupení a ujetí cca 1400km odešlo u automobilu turbo. Je tato vada na reklamaci a uhrazení opravy? Opravu dělal bazar-servis, kde jsme auto koupili a stála 21600,-Kč, kterou jsme uhradili.

Dobrý den,

vzhledem k ceně automobilu a počtu ujetých kilometrů se vznik vady dá očekávat. Jestli se jedná o vadu, kterou můžete prodávajícímu vytknout a požadovat její opravu, resp. slevu z ceny, záleží na datu koupě a datu vzniku vady. Obecně je však třeba vadu vytknout ihned po jejím vzniku, nelze tedy žádat zpětně zaplacení ceny opravy.

S pozdravem Vaše nároky.cz